05.03.2024

2.DÖNEM ADAY DİN GÖREVLİLERİ AÇILIŞ PROGRAMI

Dini Yüksek İhtisas Merkezimizde yaklaşık 8 ay sürecek olan II. Dönem Aday Din Görevlileri Mesleki Eğitim Programı'nın başlaması münasebetiyle açılış programı düzenlendi.

Konya Selçuk Dini Yüksek İhtisas Merkezi Dr. Nurettin Boyacılar Konferans Salonunda Pazartesi günü Sabah 10:30’da ki program Yüksek İslam Enstitüsü Uzman İmam-Hatibi Ahmet ERYILMAZ tarafından okunan Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından Dini Yüksek İhtisas Merkezi Müdürü  Mehmet CEYHAN hocamızın aday din görevlilerine yönelik konuşmalarıyla devam etti. Akabinde İstanbul Anadolu İhtisas Merkezinde düzenlenen programa katılan Diyanet İşleri Başkanı Sayın Prof. Dr. Ali ERBAŞ ve Diyanet Akademisi Başkanı Sayın Doç Dr. Enver Osman KAAN online olarak Aday Din Görevlilerine hitapları ile program son buldu.

Aynı gün öğleden sonra Konya Dini İhtisas Merkezi Konferans Salonunda gerçekleştirilen II. Programa Diyanet İşleri Başkanlığı Strateji Geliştirme Başkanı Mustafa IRMAKLI, Selçuk Dini Yüksek İhtisas Merkezi Müdürümüz Mehmet CEYHAN, Dini İhtisas Merkezi Müdürü Salih DOĞAN,  Selçuklu İlçe Müftüsü Selim YAZICI, Karatay İlçe Müftüsü Musa İMAMOĞLU, Dini İhtisas Merkezleri Eğitim Görevlileri ve Aday Din Görevlilerinin katıldığı program, Eğitim Görevlisi Mahmut Hakkı BAYIR'ın Kur'an-ı Kerim Tilaveti ile başladı.

Açış konuşmasını gerçekleştiren Dini İhtisas Merkezi Müdürü Salih DOĞAN eğitim programının tanıtımını yaparak, eğitim kapsamında genç din görevlisi adaylarımızın din hizmetlerinin etkin bir şekilde yerine getirilmesi için gerekli olan bilgi, beceri ve donanıma sahip olmalarının hedeflendiğini belirtti.
Strateji Geliştirme Başkanı Mustafa IRMAKLI da yaptığı konuşmasında, din hizmetlerinin toplumun her kesimine etkili bir şekilde ulaştırılmasının önemine vurgu yaparak, adaylara büyük sorumluluklar düştüğünü ifade etti.