22.05.2024

32. DÖNEM MEZUNİYET TÖRENİ

Diyanet Akademisi Başkanlığı Konya Selçuk Dini Yüksek İhtisas Merkezinde yaklaşık 33 ay süren eğitimlerini başarıyla tamamlayarak mezun olan 18 yerli, 16 misafir toplam 34 kursiyer için 21 Mayıs 2024 Salı günü saat 14:00’de Konya Ticaret Odası Konferans Salonunda mezuniyet töreni düzenlendi.

Törene Konya Valisi Vahdettin Özkan, Vali Yardımcısı Yavuz Güner, Dini Yayınlar Genel Müdürü Cafer Tayyar Doymaz, İhtisas ve Mesleki Eğitim Daire Başkanı Eşref Görgülü, Konya İl Müftüsü Prof. Dr. Ali Öge, Konya Dini İhtisas Merkezi Müdürü Salih Doğan, Konya Vergi Dairesi Başkanı Recep Bora, İlçe Müftüleri, Eğitim Görevlileri ve davetliler katıldı.

32. dönem kursiyeri Yasin Kaçar tarafından okunan Kur’ân-ı Kerim tilavetiyle başlayan program, Dini Yüksek İhtisas Merkezi Müdürü Mehmet Ceyhan’ın açılış ve selamlama konuşmasıyla devam etti. Daha sonra Konya İl Müftüsü Prof. Dr. Ali Öge ve Konya Valisi Vahdettin Özkan günün anlam ve önemine binaen konuşmalarını yaptılar.

Tören, 32. Dönem kursiyerleri adına dönem birincisi Ömer Aslan ve misafir kursiyerler adına dönem birincisi Rahmot Ullah’ın konuşmalarıyla devam etti.

Akabinde Dini Yayınlar Genel Müdürü Cafer Tayyar Doymaz davetlilere hitap etti

Program, Eğt. Gör. Süleyman Ömür ve 34. dönem misafir Kazak kursiyerlerin musiki dinletisi, mezun olan kursiyerlere belge ve hediye takdiminin ardından toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.